رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بندر لنگه از ثبت شش موقوفه جدید به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال در سال جاری خبر داد.

احمد قباد در گفت‌و گو با خبرنگار لنگه نیوز  با تأکید بر گسترش فرهنگ وقف در بین اقشار مختلف جامعه این مهم را از وظائف سازمان اوقاف دانست و گفت: به حول و قوه الهی وقف‌های جدیدی در راستای برطرف کردن برخی از نیازهای مردم در حال گسترش و ترویج است و هر روز شاهد نهادینه شدن فرهنگ وقف در بین اقشار مختلف جامعه بخصوص در شهرستان بندر لنگه هستیم.

وی با بیان اینکه وقف احسان ماندگار است و یکی از نشانه‌های تقوا، رعایت کردن حق وقف است، افزود: اگر موقوفات شهرستان احیا شوند بسیاری از مشكلات اقتصادی منطقه حل خواهد شد.

قباد در ادامه، به آثار وقف اشاره و اظهار کرد: وقف دارای آثار فراوانی است که یکی از مهمترین آثار آن، آثار اجتماعي است كه تقويت حس نوعدوستي و توجه به نياز جامعه را به همراه دارد. هر چقدر در جامعه آموزه‌هاي ديني تقويت شوند به همان اندازه در مقابل آسيب‌هاي اجتماعي بيمه خواهیم شد.

وی در خصوص وقف‌های جدید در سالجاری نیز گفت: ۶ مورد وقف جديد در سال جاری وقف گردیده , كه عبارتند از چندین قطعه زمین , دوواحد مسکونی و چندین باب مغازه كه توسط واقفين خیراندیش وقف شده است .

احمد قباد رئیس اداره اوقاف بندر لنگه بیان کرد: در ابتدا دهه وقف یک وقف به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال که شامل ۴ باب مغازه و یک واحدمسکونی توسط امام جمعه محبوب شهرستان ایت الله سید محمد جواد رکنی به نیت هزینه های مساجد جامع شهرستان معروف به مسجد مرحوم سید عبدالقادر موسوی وحسینه امام حسن مجتبی ع در محله بحرینی وقف گردید .

قباد افزود:اجاره‌های دریافتی توسط اداره اوقاف صرفاً در محل مورد نظر واقف هزینه می‌شود و شرعاً وقانونا در خصوص این موارد، اداره اوقاف به عنوان سرباز نیت واقف عمل می‌کند

ریاست اداره اوقاف بندر لنگه با اشاره به میزان موقوفه‌های موجود در این شهرستان، اظهار داشت: این اداره با ۱۲۶۳مورد موقوفه و با بیش از ۱۵۲۳رقبه در سطح شهرستان، بر اساس قانون و دستورالعمل‌های سازمان اوقاف و امور خیریه وظیفه حفظ و نگهداری و تثبیت و صیانت از املاک اوقافی را بر عهده دارد.

انتها/آ