احمد قباد ریاست اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بندر لنگه : با استقبال از بیمه مساجد و هیات امناء مساجد وحسینه ها در قالب بیمه نامه مسولیت مدنی بر لزوم تحت پوشش قرار گرفتن از خدمات بیمه ای تاکید کرد.

به گزارش لنگه نيوز ، احمد قباد  با اشاره به بیمه مساجد، حسینیه ها، هیئت ها و اماکن مذهبی در این طرح گفت: اماکن مذهبی مورد استفاده عامه مردم است و خصوصی نبوده و به عده خاصی تعلق ندارد از این رو نتیجه توجه به آن ها به همه مردم می رسد.

وی خاطرنشان کرد: طرح بیمه مساجد، حسینیه ها، تکایا و هیئات مذهبی اقدام بسیار خوبی است و در حال حاضر خانه ها را در برابر حوادثی همچون زلزله، سیل و آتش سوزی بیمه می کنند که در صورت وقوع حادثه و تخریب آنها، خسارت آن را دریافت کنند.

قباد با بیان اینکه طبعا مسجد نیز خانه خداست و جای خود را دارد افزود:  بیمه مدنی بدین معنی که چنانچه در  زمان حضور اشخاص ثالث در محل مورد بیمه , وضوخانه , سرویس بهداشتی , صحن اصلی , حیاط و کتابخانه , جهت انجام فرائض دینی , مناسبت ها و سایر مراسمات مذهبی و فرهنگی , حوادثی رخ دهد که منجر به فوت , نقص عضو و هزینه پزشکی اشخاص گردد  , بیمه گر پس از احراز مسولیت بیمه گذار بر طبقرشرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه , قانون بیمه و قانون مسولیت مدنی اقدام به جبران آن خواهد نمود.