رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری افرادی که در فضاي مجازي اقدام به نشر اکاذيب و افترا نسبت به یکی از سازمان های دولتی شهرستان بندرلنگه کرده بودند خبر داد.

به گزارش لنگه نیوز ، سرهنگ “علی اصغر افتخاری” در این خصوص گفت: درپي شکايت یکی از سازمان های دولتی شهرستان بندرلنگه مبني بر اينکه شخص يا اشخاصي از طريق شبکه های اجتماعی موبایلی پس از فیلمبرداری از ساختمان اقدام به نشر اکاذيب و افترا عليه کارکنان این سازمان نموده ، به نحوی که باعث خدشه دار شدن وجهه و شأن سازمان و کارکنان آن مجموعه شده است،پیگیری موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های فنی و تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان ، ۴ نفر از عاملان انتشار مطالب کذب در شهر بندرلنگه شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

این مسئول انتظامی اظهارداشت: متهمان در بازجویی های انجام شده در ابتدا منکر ارتکاب جرم بودند ولی در مواجهه با مستندات گردآوری شده به فیلم برداری و انتشار مطالب کذب و وارد نمودن تهمت و افترا به کارکنان سازمان مورد نظر اعتراف کردند.

رئيس پليس فتا هرمزگان خاطرنشان کرد : برابر مواد ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ قانون جرائم رايانه اي، نشر اكاذيب و تشویش اذهان عمومی از طريق اينترنت و ساير فضاهاي مجازي جرم تلقي شده و براي آن به تناسب مجازات حبس و جرائم نقدي در نظر گرفته می شود به همين جهت با افرادي كه به نوعي بخواهند امنيت رواني مردم را با چالش روبرو كنند، برخورد قانونی مي شود.

سرهنگ افتخاری در پايان خاطر نشان کرد:پليس فتا همواره با رصد دقيق هرگونه موارد غيرقانوني و خلاف مقررات در فضاي مجازي اجازه هيچ گونه قانون شکني و قانون گريزي را به متخلفان در فضاي مجازي نمي دهد.
انتها/آ