به گزارش لنگه نيوز، دوره مربيگري درجه ۳ شطرنج با همکاری هئیت شطرنج شهرستان بندرلنگه و اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه با حضور ۳۰ نفر شرکت کننده آقا و خانم از تاریخ ۱۱ الی ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد. “قاسم عسکری نسب”مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: هدف از برگزاری این […]

به گزارش لنگه نيوز، دوره مربيگري درجه ۳ شطرنج با همکاری هئیت شطرنج شهرستان بندرلنگه و اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه با حضور ۳۰ نفر شرکت کننده آقا و خانم از تاریخ ۱۱ الی ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد.

“قاسم عسکری نسب”مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: هدف از برگزاری این دوره، آموزش مربیان به منظور گسترش شطرنج در شهرستان بندرلنگه میباشد و به همین منظور جمعی از پرسنل اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و دوستداران شطرنج در این شهرستان، در این دوره شرکت نمودند که امیدواریم این مربیان بتوانند در سطوح مختلف شطرنج را آموزش دهند زیرا شهرستان بندرلنگه در این زمینه استعدادهای خوبی دارد که نیازمند حمایت میباشند تا شکوفا شوند.
عسکری نسب در خصوص جایگاه و اهمیت ورزش شطرنج اظهار داشت: با توجه به اینکه بازی شطرنج یک ورزش فکری و یک تحرک ذهنی هوشمندانه و با برنامه ریزی دقیقی است می تواند تمرینی باشد برای دقت، هوشمندی و برنامه ریزی عالمانه و صحیح با چیدمان نیروی انسانی کارآمد برای پیشبرد اهداف برای نیل به پیروزی و موفقیت.

وی بازی شطرنج را نوعی نگاه به آینده دانست و خاطر نشان کرد : این بازی توأم با سربلندی و موفقیت است و نوید بخش سلامتی ، وفاق ، همدلی و پویایی در سایه تمسک به سیرة امیر المومنین علی (ع) و تلاش و کوشش مدبرانه است.

گفتنی است، مدرک رسمي مربي گري درجه ۳ شطرنج در پايان دوره از سوی فدراسيون شطرنج جمهوري اسلامي ايران به شركت كنندگان اعطا میگردد.