به گزارش لنگه نيوز ، صبح امروز علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه در خصوص ریزش ملخ در این شهرستان گفت : با توجه به اینکه شهرستان بندرلنگه بیشترین نوار ساحلی را در بین شهرستانهای استان و کوتاه ترین مسیر دریایی را با کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد ، اولین ریزش ملخ ها در کشور در منطقه […]

به گزارش لنگه نيوز ، صبح امروز علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه در خصوص ریزش ملخ در این شهرستان گفت : با توجه به اینکه شهرستان بندرلنگه بیشترین نوار ساحلی را در بین شهرستانهای استان و کوتاه ترین مسیر دریایی را با کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد ، اولین ریزش ملخ ها در کشور در منطقه نخیلو از توابع بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه بود .

وی افزود : در تاریخ ۷ بهمن ماه ۹۷ بلافاصله عملیات ردیابی و مبارزه شروع شد و تا به امروز بیش از ۱۰ نقطه از شهرستان مورد هجوم دسته جات میلیونی ملخ قرار گرفته و به محض ورود در کمتر از ۱۲ ساعت کانون کوبی صورت پذیرفته است.

نیکویی بیان داشت :  بیش از ۱۴ هزار هکتار از مراتع و زمین های کشاورزی شهرستان مبارزه با ملخ انجام شده  و تا کنون هیچ گونه خسارتی وارد نشده است .

وی خاطر نشان کرد : به همت مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه بیش از ۱۰۰ هزار هکتاراز مراتع و زمین های کشاورزی عملیات رد یابی صورت گرفته است .

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت : با توجه به پیش بینی سازمان بین المللی فائو تا اواسط تیرماه شهرستان درگیر مبارزه با این آفت خواهد بود و اگر در شهرهای نوار ساحلی مبارزه صورت نگیرد این آفت به استان ها و شهرهای مرکزی کشور هجوم خواهد برد .

فرماندار شهرستان بندرلنگه در پایان اضافه کرد : بخشداران و دهیاران توجه داشته باشند هر گونه مشاهده ریزش ملخ در روستاها مراتب را به سازمان جهاد کشاورزی اطلاع رسانی نمایند .