بندرلنگه » تیتر روز
کد خبر : 32600
جمعه - ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۴
صرفا جهت اطلاع همکاران مطبوعاتی

به مردم دروغ نگویم ، هیچ هواپیمایی هنوز به بندرلنگه اختصاص داده نشده!

به گزارش لنگه نیوز حضور امروز مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری‌اسلامی ایران با هواپیمای برجامی پیشرفته ی ATR در فرودگاه بندرلنگه و سخنرانی فرزانه شرفبافی در فرودگاه بندرلنگه ، موجی را در برخی از شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها ایجاد کرده که این هواپیما به بندرلنگه اختصاص یافته است در حالی که حضور مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری‌اسلامی ایران در بندرلنگه با این هواپیمای پیشرفته صرفا جهت افتتاح مسیر پرواز درون‌استانی و بررسی مشکلات این فرودگاه بوده است که این مشکلات نیز به وسیله ی مسئولان شهرستان بندرلنگه و نماینده ی مردم غرب استان هرمزگان در حال پیگیری است.

در این جلسه به صورت شفاف و دقیق عنوان شده است که این هواپیما متعلق به بندرعباس است و آشیانه ی اصلی این دوفروند هواپیما نیز در بندرعباس قرار دارد و در مسیرهای درون استانی هرمزگان تردد خواهد داشت ، بنابراین نه تنها هیچ هواپیمایی حداقل تا این ساعت به صورت اختصاصی به شهرستان بندرلنگه تعلق نگرفته است ، بلکه همچنان مشکلات پروازی در این شهر وجود دارد که می طلبد مسئولان محترم نسبت به پیگیری برای رفع آن اقدام نمایند.

لازم به ذکر است در این جلسه۲ درخواست رسمی برای افزایش پروازهای داخلی و راه اندازی پرواز خارجی بندرلنگه به مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری‌اسلامی ایران داده شد.

یکی از پیشنهادها برای راه اندازی پرواز شنبه داخلی بندرلنگه به شیراز و تهران بود که اگر این مهم تحقق یابد می توان پرواز از دست رفته ی شنبه فرودگاه بندرلنگه را به آن باز گرداند که بعید است راه اندازی این پرواز با هواپیمای ATR ممکن باشد چرا که به گفته ی فرزانه شرفبافی در جمع خبرنگاران استان هرمزگان ” در مرحله نخست این دو فروند هواپیما از بندرعباس به مقصد فرودگاه‌های شهرهای ابوموسی، بندرلنگه، کیش، اصفهان، شیراز، زاهدان و در مرحله دوم به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس پرواز می‌کنند”منبلع ایسنا

لازم به ذکر است استاندار هرمزگان نیز در فرودگاه ابوموسی اعلام کرده که ” این هواپیماها با مرکزیت بندرعباس در ۱۰ مسیر پروازی فعالیت خواهند شد که پرواز هواپیمای ATR به مقصد ابوموسی نیز در برنامه قرار دارد”منبع تسنیم

البته نماینده ی مردم غرب استان هرمزگان در گفتگو با خبرگزاری فارس وعده داده که مشکل پرواز شنبه فرودگاه بندرلنگه رفع شده است و از شنبه ی هفته آینده ۲۹ مهر اولین پرواز مستقیم از تهران به بندرلنگه انجام می شود.لنگه نیوز نیز با توجه به اینکه نماینده ی مردم غرب استان هرمزگان این وعده را به صورت رسمی منتشر نموده است ، وعده ی وی را در ستون وعده های لنگه نیوز منتشر کرد و در انتظار تحقق آن خواهد بود.

در هر صورت اگر اهل گشت و گذار در سایت های خبری رسمی و خبرگزاری ها باشید متوجه خواهید شد که هیچ مقامی اعلام نکرده که یکی از این دو فروند هواپیمای اختصاص داده شده به هرمزگان متعلق به بندرلنگه است ، حال اینکه چرا برخی رسانه ها و کانال های تلگرامی به مردم دروغ می گویند را باید از خودشان پرسید.

البته برای ایجاد پرواز بندرعباس به بندرلنگه نیز باید در انتظار بود تا استقبال مردم از این پرواز را شاهد باشیم و در غیر این صورت بعید است پروازی از بندرعباس به بندرلنگه به زمین بنشیند ، مگر مسیر سومی برای آن تعیین شود.

دومین پیشنهاد مسئولان بندرلنگه ، راه اندازی پرواز خارجی فرودگاه بندرلنگه به دبی بود که این پرواز را می توان با ATR انجام داد که این نیز نیاز به تصمیم مسئولان ایران ایر است. اما بندرلنگه پیشنهاد داده که پرواز ATR از بندرعباس به بندرلنگه پرواز داشته باشد و از بندرلنگه نیز به دبی.

هرچند مسئولان در تمامی نشست های خبری خود عنوان کرده اند که در فاز اول ، این دو هواپیما در مسیرهای کوتاه درون استانی پرواز خواهند داشت و فاز دوم این پروازها ، پرواز به حوزه ی کشورهای خلیج فارس می باشد که برای تحقق این موضوع نیز باید در انتظار بود که مسئولان چه تصمیمی در این خصوص خواهند گرفت.

البته پرواز قدیمی آسمان نیز میتواند این مهم را بر عهده بگیرید و از تهران و شیراز و بندرلنگه مسافران را به مقصد دبی انتقال بدهند ، اما بسیاری از مسافران مخصوصا مسافران تهران از این پرواز استقبال نمی کنند چرا که پرواز باید در ۲ مقصد به زمین بنشیند.

در هر صورت باید منتظر ماند تا دید پیگیری های مسئولان شهرستان بندرلنگه و نماینده ی مردم غرب استان هرمزگان از طریق پایتخت بالاخره نتیجه خواهد داد یا خیر و زمانی به صورت قطعی میتوانیم عنوان کنیم که ATR به فرودگاه بندرلنگه تخصیص داده شده که آشیانه ی اصلی و مرکزیت این هواپیما در بندرلنگه باشد نه بندرعباس.

امیدواریم رسانه ها رسالت خبری خودشان را که انتشار اخبار صحیح است را فراموش نکنند و به مردم آن چیزی را بگویند ، که هست.