رفتن به بالا

سایت خبری ، تحلیلی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و فرهنگی هرمزگان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
 • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 22 January
  بندر لنگه Haze
  ١٩(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢٩.٩۵(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢٩.٩۵(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
 • کد خبر : 32478
 • ویژه
 • چاپ خبر : ۹ روستای منطقه حمیران بندرلنگه از نعمت آب بهداشتی برخوردار می شوند
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان

۹ روستای منطقه حمیران بندرلنگه از نعمت آب بهداشتی برخوردار می شوند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت : اجرای این پروژه با مشارکت بخش خصوصی به صورت فراخوان عمومی با انتخاب سرمایه گذار انجام می شود.

به گزارش لنگه نیوز عبدالحمید حمزه پور در نشستی با خبرنگاران با اشاره به اینکه این سه آب شیرینکن با مشارکت سرمایه گذار و بخش خصوصی احداث می شود گفت: این ابشیرینکن ها در سه روستای شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بندرعباس راه اندازی می شود.

وی افزود: به دلیل محدودیت شدید منابع اب شیرین در هرمزگان و به ویژه در غرب استان استفاده از پتانسیل آب دریا و اب های شور با تکنولوژی شیرین سازی از طریق ابشیرینکن ها راهبرد و استراتژی های این شرکت در تامین آب روستاهای استان است.

این مقام مسئول اذعان داشت: پس از انجام مطالعات فنی و مهندسی و اخذ موافقت شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور مقرر شد در راستای رفع کمبود آب آشامیدنی بالغ بر ۳۱ روستا این ابشیرینکن ها احداث شوند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان اضافه کرد: با احداث این سه آبشیرینکن بیش از ۱۹ هزار نفر از نعمت اب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند. مهندس حمزه پور عنوان کرد: ۱۹ هزار نفر جمعیت برخوردار شامل ۴ روستای منطقه آوین و مهدی اباد از توابع بخش فین، ۱۸ روستای منطقه ساحلی پارسیان و ۹ روستای منطقه حمیران بندرلنگه می شود.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: با احداث ۳ سایت ابشیرینکن با ظرفیت تولید سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز مشکل آب شرب این ۳۱ روستا رفع می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان تصریح کرد: اجرای این پروژه با مشارکت بخش خصوصی به صورت فراخوان عمومی با انتخاب سرمایه گذار انجام می شود. مهندس حمزه پور در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد: در حال حاضر ۱۸سایت ابشیرینکن جهت آبرسانی به ۱۹۱ روستا با ظرفیت ۳۰۰۵۰مترمکعب در شبانه روز (۱۱ میلیون مترمکعب در سال) در حال بهره برداری است.

وی توضیح داد: ۱۰ سایت دیگر نیز جهت ابرسانی به ۱۳۹روستا با ظرفیت۱۴۲۰۰مترمکعب در شبانه روز(۵/۲ میلیون مترمکعب در سال) در حال ساخت است. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در پایان خاطر نشان ساخت: کل هزینه سرمایه گذاری در بخش آب شیرینکن ها (به جزء آب شیرینکن مپنا ) ۹۳۰ میلیارد ریال بوده است.
اخبار مرتبطجديدترين خبرها