رفتن به بالا

سایت خبری ، تحلیلی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و فرهنگی هرمزگان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • الأربعاء ۲۷ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Wednesday 18 October
  بندر لنگه Haze
  ٣١(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢٩.٧٨(in)
  محدوده دید ٢.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٧٨(in)
اوقات شرعی

 • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
 • کد خبر : 29109
 • گفت و گو
 • چاپ خبر : هدف اداره ی ورزش و جوانان در سال ۹۵ استعدادیابی است / اختصاص ۲۰ میلیارد ریال جهت دو طرح ورزشی در بندرلنگه

محمد حسینی در گفتگو با لنگه نیوز گفت : امسال تمام سعی خود را خواهیم کرد که با آموزش و پرورش شهرستان تعامل بسیار خوبی را داشته باشیم زیرا بنده به این معتقد هستم که اگر بخواهیم ورزش را میان جوانان محبوب کنیم باید از آموزش و پرورش شروع کرد.

به گزارش لنگه نیوز رئیس اداره ی ورزش و جوانان شهرستان بندرلنگه در گفتگو با لنگه نیوز خبر از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال جهت دو طرح ورزشی در بندرلنگه و بندر مغویه داد.محمود محمد حسینی طی یک نشست خبری با اعلام اینکه مدیرکل اداره ی ورزش و جوانان استان هرمزگان به تازگی برای مشاهده ی فضاهای ورزشی و امکانات و بررسی مسائل و مشکلات روستاها ،از روستاهای شناس،بستانه،مغویه، ارمک وچاه مسلم بندرلنگه بازدید کرد افزود : در این بازدیدها جلساتی با اعضای شوراهای اسلامی روستایی این مناطق نیز تشکیل شد و در این جلسه ها به بررسی مسائل و مشکلات ورزشی پرداخته شد.

محمد حسینی از جمله مسائلی که در این سفر مطرح شد را کمک به توسعه ی فضاهای ورزشی این روستاها بصورت مشارکتی و همچنین از محل اعتبارات استانی و ملی عنوان کرد و ادامه داد : مقرر گردید تعداد ۴ زمین چمن مصنوعی بصورت مشارکتی با خیرین و دهیاران و ۴ سیستم روشنایی در این مناطق احداث گردد.

وی ادامه داد : در این بازدیدها نیز مقرر گردید که مبلغ ۱۰میلیارد ریال برای تعویض زمین چمن استادیوم بندرلنگه و ۱۰میلیارد ریال نیز جهت احداث سالن ورزشی بندر مغویه اختصاص یابد.

رئیس اداره ی ورزش و جوانان شهرستان بندرلنگه در ادامه افزود : برنامه های اداره ی ورزش و جوانان شهرستان بندرلنگه برای سال ۱۳۹۵ بر روی سه محور برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد : توسعه ی ورزش روستایی ، توسعه ی ورزش محلات و تعامل با آموزش و پرورش سه محور اصلی برنامه ریزی این اداره برای ورزش این شهرستان در سال ۱۳۹۵می باشد.

محمد حسینی افزود : امسال تمام سعی خود را خواهیم کرد که با آموزش و پرورش شهرستان تعامل بسیار خوبی را داشته باشیم زیرا بنده به این معتقد هستم که اگر بخواهیم ورزش را میان جوانان محبوب کنیم باید از آموزش و پرورش شروع کرد.

وی با اعلام اینکه برنامه های استعدادیابی بسیار منظمی برای این تعاملات توسط اداره ی ورزش و جوانان اختصاص داده شده است افزود : برنامه ریزی کردیم که دانش آموزان بتوانند از سالن های ورزشی اداره ی ورزش و جوانان استفاده نمایند تا کارشناسان استعدادیابی ما بتوانند بهترین ورزشکاران را از میان دانش آموزان انتخاب و از آنها حمایت نمایند.

محمد حسینی ادامه داد : در سطح محله های شهرستان جوانان ورزش های محلی را به خوبی برگزار می کنند ولی برنامه داریم بتوانیم با هماهنگی ها و تعامل ها ، ورزش محلات را ساماندهی کنیم تا این ورزش ها تحت نظارت هیات های ورزشی برگزار شود.

وی با اعلام اینکه ورزش همگانی را در شهرستان قرار است ساماندهی کنیم افزود : ورزش همگانی صرفا در بندرلنگه به پیاده روی محدود شده بود که قرار است با نشست های تخصصی در این خصوص برنامه ریزی بهتری برای این هیات ورزشی انجام دهیم چرا که ورزش همگانی بیش از ۲۰ کمیته دارد که تحت پوشش این هیات فعالیت خواهند کرد و ما بنا داریم نسبت به امکانات این شهرستان ، این بخش را ساماندهی کنیم.

رئیس اداره ی ورزش و جوانان شهرستان بندرلنگه ادامه داد : هیات های ورزشی مشغول در بندرلنگه مشغول تیم داری هستند که باید این رویه را کم کم تغییر دهیم چرا که برای بحث های حرفه ای شدن نیاز است باشگاه ها به وجود بیایند تا ورزشکاران بتوانند قابلیت های خود را در عرصه ی باشگاهی به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به اینکه هیات ها زحمت های بسیار زیادی را برای ورزشکاران کشیده اند افزود : برنامه های اداره ورزش و جوانان بر روی آموزش های پایه تدوین شده است و باید به سوی حرفه ای شدن قدم برداریم و برای آینده باید برنامه های بهتری داشته باشیم.

محمد حسینی با اشاره به اینکه هیات والیبال شهرستان بندرلنگه شروع به کار کرده و به زودی حکم رئیس این هیات صادر خواهد شد افزود : برنامه های استعدادیابی این هیات در مدارس شروع شده است و امیدواریم به زودی تیم های خوبی در این هیات ورزشی داشته باشیم چرا که در دیگر شهرهای غرب هرمزگان تیم های والیبال به خوبی رشد کرده اند و در لیگ استان نیز حضور بسیار خوبی دارند و باید برای بندرلنگه نیز برنامه ریزی کرد که بتوان یک تیم خوب و منسجم در این رشته ی ورزشی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینگه هیات های جدیدی در حال تاسیس در شهرستان هستند افزود : تاکنون ورزش در سالن های ورزشی روستاها به صورت تفریحی بوده است و بنا داریم این رویه را مقداری تغییر دهیم و با استعداد یابی و برنامه ریزی خوب بتوانیم سالن های ورزشی را مملو از ورزشکاران علاقمند به ورزش کنیم و بدون شک با فراهم کردن امکانات و امید دادن به جوانان این منطقه میتوانیم به این مهم برسیم چرا که اگر ما ورزش را از پایه شروع کنیم ، ورزشکار جذب ورزش مورد علاقه ی خود خواهد شد و این علاقه است که باعث افتخار آفرینی جوانان می شود.

وی در خصوص برنامه های شاخه ی جوانان در این اداره نیز افزود : متاسفانه با توجه به نداشتن کارشناس جوانان در این اداره طی رایزنی هایی تصمیم داریم در مرحله ی اول با جذب کارشناسان مجرب در بخش جوانان برنامه ریزی های مفیدی را برای این شاخه ایجاد کنیم و به زودی برنامه های این اداره را در بخش جوانان اطلاع رسانی خواهیم کرد.
اخبار مرتبط

نظراتجديدترين خبرها