رفتن به بالا

سایت خبری ، تحلیلی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و فرهنگی هرمزگان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • الأربعاء ۲۷ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Wednesday 18 October
  بندر لنگه Haze
  ٣١(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢٩.٧٨(in)
  محدوده دید ٢.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٧٨(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
 • کد خبر : 29635
 • ویژه
 • چاپ خبر : منتظر یک صدای مشخص از عربستان هستیم / ترکیه بداند صبر ما هم حدی دارد / تیم مذاکره کننده ایران، ۵ اسفند عازم سعودی می شود

قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با این که قرار است امروز ایران آزمایش جدید موشکی انجام دهد، گفت: هر کس چنین چیزی اعلام کرده دروغ است و من این موضوع را تکذیب می کنم.

به گزارش لنگه نیوز سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیاتی از ایران ۵ اسفندماه عازم عربستان می‌شود تا درباره شرایط برگزاری حج در سال آینده با مقامات سعودی گفت‌وگو کنند.به نقل از خبرگزاری ها، بهرام قاسمی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی ادامه داد: این هیات در پی دریافت دعوت‌نامه از دولت عربستان برای گفت‌وگو درباره شرایط حج سال آینده به عربستان می‌رود.

سخنگوی وزارت امور خارجه هم‌چنین درباره اجلاس آستانه ۲ اظهار کرد: با وجود تبلیغات منفی که از سوی برخی محافل خاص انجام گرفته است که مدعی بودند اجلاس آستانه ۲ موفق نبوده است، اما اطلاعات ما حاکی از آن است که این اجلاس موفق بوده است.

قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با این که قرار است امروز ایران آزمایش جدید موشکی انجام دهد، گفت: هر کس چنین چیزی اعلام کرده دروغ است و من این موضوع را تکذیب می کنم.

وی در ادامه با اشاره به روابط ایران و اعراب اظهار داشت: در برخی کشورها در حوزه خلیج فارس با یک تناقضی مواجه هستیم و نمی دانیم که در آنجا چه کسی حاکم هست، ما همین مقدار که از جانب این کشورها مواضع منفی می شنویم گاهی پیام های مثبتی هم از طرق مختلف دریافت می کنیم . لذا باید دیدی در این کشور( عربستان) چه کسی حکومت می کند و چه سیاستی را در قبال مسائل منطقه ای و روابط با ایران دنبال می کند؟ لذا یک صدای واحد از این کشور به گوش نمی رسد و ما منتظر هستیم که صدای مشخص و از جانب اکثریت این کشور را دریافت کنیم و بر اساس آن راه خود را ادامه دهیم.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سئوالی در مورد سخنان اخیر مقامات ترک گفت: ترکیه یکی از همسایگان مهم ما هست، از کمک های بسیاری از جانب ما بخصوص بعد از کودتای نافرجام برخوردار بوده است و می دانند که ایران چه میزان کمک های لازم را در مواقع حساس به آنها داشته است .

وی افزود: نمی دانم که آیا باید به آنها حق داد یا نداد اما وضعیت نابسامان ترکیه و بی ثباتی در این کشور باعث شده که برخی سیاستمداران این کشور رفتار ناهنجاری داشته باشند که احتمالا به عواقب آن هم خیلی فکر نکردند وبیشتر از روی عصبانیت و فرافکنی بر آنها تحمیل شده است . ترک ها دچارگردابی شده اند که ناچارند به گونه ای سرپوشی بر مشکلات اساسی داخلی و خارجی بگذارند. لذا بهتر است که تامل بیشتری کنند. ما علاقمند نیستیم که این سخنان بین ما و ترکیه وجود داشته باشد ولی در این مورد قطعا صبوری خواهیم که حتما حدی دارد. امیدواریم ترک ها در گفتار و بیان سخنانی که در مورد ایران مطرح می کنند با ذکاوت و هوشیاری بیشتری اقدام کنند که نهایتا موجب پاسخگویی ما نشود.
اخبار مرتبط

نظراتجديدترين خبرها