رفتن به بالا

سایت خبری ، تحلیلی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و فرهنگی هرمزگان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • الأربعاء ۲۷ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Wednesday 18 October
  بندر لنگه Haze
  ٣١(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢٩.٧٨(in)
  محدوده دید ٢.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٧٨(in)
اوقات شرعی

فلور سفرهای چندی نیز به ایران داشت و در برخی سمینارها و کنفرانس‌های تاریخی مرتبط با تحولات تاریخی ایران شرکت کرد که از جمله می‌توان به سمیناری در سال‌های دهه هفتاد که از سوی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران برگزار شد اشاره کرد.

به گزارش لنگه نیوز در این ویدیو مصاحبه ی اختصاصی پروفسور ویلم فلور را با لنگه نیوز خواهید دید.پروفسور ویلم فلور پس از ورود به ایران طی یک سفر پژوهشی به بندرلنگه ورود کرد و لنگه نیوز توانست در بازدید این پژوهشگر از خانه ی مردم شناسی بندرکنگ مصاحبه ی اختصاصی را با ایشان ترتیب دهد.

ویلم فلور(Willem Floor) در سال ۱۹۴۲ در کشور هلند به دنیا آمد.

او کارشناس انرژی بود  و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه اوترخت هلند و دانشگاه لیدن در رشته‌های اقتصاد توسعه‌یافته و جامعه‌شناسی غیر‌غربی و اسلام‌شناسی در فاصله سال‌های ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷  انجام داد و زبان‌های فارسی و عربی را آموخت.

در سال ۱۹۷۱ درجه دکترایش را در دانشگاه لیدن گرفت. طی سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۳ به عناوین مختلف با وزارت‌خانه توسعه و پیشرفت دانمارک همکاری می‌کرد. طی سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ او به عنوان متخصص انرژی در بانک جهانی مشغول به کار بود.

او از همان سال‌‌های بعد از دهه هفتاد به تاریخ و فرهنگ ایران، به خصوص دوره صفویه و بعد از آن علاقه‌مند شد و با بهره‌گیری از آرشیو‌های اسناد موجود در برخی از کشورهای  غربی به تالیف آثاری مستند درباره ایران دوره صفویه و بعد از آن دست یازید.

از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کارشناس انرژی در بانک جهانی بود. در همین دوره پژوهش‌های زیادی از او در زمینه‌های گوناگون مربوط به تاریخ ایران و خلیج فارس منتشر شد.

برخی از کتاب‌های او به فارسی ترجمه و از سوی ناشرانی چون انتشارات توس به بازار کتاب عرضه شد.

فلور سفرهای چندی نیز به ایران داشت و در برخی سمینارها و کنفرانس‌های تاریخی مرتبط با تحولات تاریخی ایران شرکت کرد که از جمله می‌توان به سمیناری در سال‌های دهه هفتاد که از سوی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران برگزار شد اشاره کرد.

از فلور بیش از ۴۰ کتاب و بالای ۲۵۰ مقاله در زمینه ایران و ایرانشناسی و نیز آثاری در حوزه خاورمیانه  کشورهای عربی منتشر شده است که از جمله مهترین آثار او می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

کشاورزی در ایران دوره قاجار
بهداشت عمومی در ایران دوره قاجار
خلیج فارس: تاریخ سیاسی و اقتصادی پنج شهر بندری از ۱۵۰۰ تا ۱۷۳۰
برآمدن عرب‌های خلیج از ۱۷۴۷ تا ۱۷۹۲
القاب و عناوین در ایران دوره صفوی
سفرها در شمال ایران از ۱۷۷۰ تا ۱۷۷۴
تاریخ نمایش در ایران
تاریخ اجتماعی روابط جنسی در ایران

فلور بعد از بازنشستگی هم اکنون به عنوان پژوهشگر مستقل به فعالیت‌های تحقیقی خود ادامه می‌دهد و در سال ۱۳۹۵ نیز سفری به ایران داشت که در خانه کتاب از شخصیت علمی و پژوهشی او تقدیر به عمل آمد.

 
 

 
 
دانلود با کیفیت بالا(۱۲۷MB)
دانلود با کیفیت متوسط(۸۰MB)
دانلود با کیفیت کم(۵۰MB)
 
 
اخبار مرتبطجديدترين خبرها