رفتن به بالا

سایت خبری ، تحلیلی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و فرهنگی هرمزگان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
 • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 22 January
  بندر لنگه Haze
  ١٩(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢٩.٩۵(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢٩.٩۵(in)
اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵
 • کد خبر : 32469
 • مهران
 • چاپ خبر : صندوق خرد زنان پدل و کارگاه خیاطی این روستا چشم به راه حمایت مسئولین و خیرین
جلسه ی رفع موانع تولیدی صندوق خرد زنان پدل برگزار شد

صندوق خرد زنان پدل و کارگاه خیاطی این روستا چشم به راه حمایت مسئولین و خیرین

بخشدار مهران در این جلسه با اشاره به اینکه اولویت دولت حمایت از ایجاد اشتغال است افزود : چالش بیکاری یکی از مسائل و دغدغه های اصلی کشور است که اگر نسبت به حل این مشکل اقدام نکنیم می تواند تبعات سیاسی، اجتماعی و امنیتی نه تنها برای منطقه ایجاد کند بلکه این تبعات برای کشور نیز ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار لنگه نیوز در بخش مهران جلسه ی رفع موانع تولیدی صندوق خرد زنان پدل عصر امروز با حضور محبوب دریا بخشدار مهران ، اعضا شورای اسلامی پدل ، دهیاری و رییس صندوق خرد زنان روستایی در محل ساختمان دهیاری برگزار شد.در این جلسه عبدالله جلاله رئیس شورای اسلامی پدل ضمن تشکر از بخشدار بخش مهران جهت پیگیری مشکلات مردم این منطقه گفت : جا دارد در این جلسه نه تنها از بخشدار محترم قدردانی شود بلکه تشکر ویژه ای نیز از شورا و مدیر عامل صندوق خرد زنان پدل و خیرین این منطقه علی الخصوص حاج منصور عباسی جناحی و حاج اسحق پرخیدگان و همچنین از زحمات مرحوم حاج ابراهیم خواجوی قدردانی نماییم.

جلاله افزود : کارگاه خیاطی پدل که با کمک صندوق خرد زنان و خیرین و جهاد کشاورزی راه اندازی شده است با اشتغال ۱۳ نفر به صورت مستقیم یکی از کارگاه های فعال در شهرستان بندرلنگه است و آماده ی رقابت با کارگاه های بزرگ تولیدی را در این شهرستان دارد.

وی ادامه داد : درخواست های بیشتری برای اشتغال و حضور در این کارگاه شده است که متاسفانه به علت کمبود فضا نمیتوانیم نیازهای بیشتری را تامین کنیم و این کارگاه به شدن نیاز به یک زمین برای ایجاد کارگاه مناسبتر و بزرگتر و در شان این روستا می باشد.

جلاله ادامه داد : با رایزنی های بسیار مثبتی که با ریاست بانک رسالت بندرلنگه انجام شده است ، ان شاء الله بتوانیم زمینه اشتغال بیشتری را برای مردم فراهم سازیم چرا که بستر آماده است و ما باید در ابتدا این بستر را برای اشتغال بیشتر ، گسترش دهیم.

در ادامه ی این جلسه مهندس دریا بخشدار مهران ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران این صندوق گفت : بخشداری بخش مهران به عنوان نماینده ی دولت در این بخش آمادگی خود را همچون گذشته برای حمایت از این کارگاه دارد و ما به این معتقد هستیم که توسعه و پیشرفت این کارگاه باعث ایجاد شغل در منطقه خواهد شد.

بخشدار مهران با اشاره به اینکه اولویت دولت حمایت از ایجاد اشتغال است افزود : چالش بیکاری یکی از مسائل و دغدغه های اصلی دولت است که اگر نسبت به حل این مشکل اقدام نکنیم می تواند تبعات سیاسی، اجتماعی و امنیتی را نه تنها برای منطقه ایجاد کند بلکه این تبعات برای کشور نیز ایجاد می شود.

وی افزود : حمایت دولت از سرمایه گذاری به گونه ای است که برای فعالان اقتصادی ایجاد انگیزه کند و سرمایه گذاران با توجه به مشوق هایی که دولت برای سرمایه گذاری در این مناطق در نظر می گیرد، اقدام نمایند.

محبوب دریا از خانم رام برزین به عنوان فردی فعال نام برد  و افزود : مطمئن هستم ایشان در آینده ای نزدیک با راه اندازی کارگاه های متعدد ، شغل های جدید ایجاد می نماید و ما باید قدر ایشان را بدانیم.

مریم رام برزین مدیر کارگاه خیاطی پدل نیز در این جلسه ضمن تشکر از مسئولین ، خواستار همکاری بیشتر و ایجاد کارگاه مناسب با همکاری دولت و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه شد.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز حمایت های مناسبی از سوی مسئولین و خیران محترم داشتیم افزود : ما نیز تمام سعی و تلاش خود را کردیم که به اعتماد این عزیزان جامع عمل بپوشانیم و با ایجاد اشتغال و درآمد توانستیم گام های مثبتی را در این منطقه برداریم.

 


 
خبرنگار : عبدالرحمن جلاله
اخبار مرتبطجديدترين خبرها