رفتن به بالا

سایت خبری ، تحلیلی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و فرهنگی هرمزگان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
 • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 22 January
  بندر لنگه Haze
  ١٩(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢٩.٩۵(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢٩.٩۵(in)
اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۳
 • کد خبر : 183
 • نسخه قدیم
 • چاپ خبر : شرایطی که خانم ها برای خلبانی باید داشته باشند

مدیرعامل مرکز آموزش هوانوردی معراج گفت: خانم‌ها با ۱۶۵ سانتی‌متر قد و سلامت کافی می‌توانند خلبان شوند و در صورتیکه از عینک نیز استفاده می‌کنند، نمره عینک آنها برای خلبانی باید زیر یک باشد.زمان بهرام‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اهداف راه‌اندازی باشگاه خلبانی در فرودگاه گیلان افزود: صنعت […]

مدیرعامل مرکز آموزش هوانوردی معراج گفت: خانم‌ها با ۱۶۵ سانتی‌متر قد و سلامت کافی می‌توانند خلبان شوند و در صورتیکه از عینک نیز استفاده می‌کنند، نمره عینک آنها برای خلبانی باید زیر یک باشد.زمان بهرام‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اهداف راه‌اندازی باشگاه خلبانی در فرودگاه گیلان افزود: صنعت حمل و نقل هوایی به دلیل زیربنایی بودن و تاثیر شگرف آن در تمام عرصه‌های زندگی بشر دارای اهمیت زیاد است که شرکت‌های هواپیمایی در این زمینه نقش زیادی دارند.

 

وی ادامه داد: مرکز آموزش هوانوردی معراج در سال ۸۴ با سرمایه‌گذاری یکی از افراد خیر کشور و با اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی با هدف آموزش دانشجویان خلبانی ایرانی و خارجی بر اساس استانداردهای سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشور برای تربیت کادر خلبانی مورد نیاز صنعت حمل و نقل هوایی تاسیس شد.

بهرام‌نژاد با بیان اینکه استان‌های دیگری برای راه‌اندازی باشگاه خلبانی اظهار تمایل کرده بودند، گفت: با توجه به اینکه بنده خود را گیلانی می‌دانم از سازمان هواپیمایی کشور مجوز ایجاد باشگاه خلبانی را در فرودگاه این استان اخذ کرده و فعالیت خود را آغاز کردیم.

وی نصب دستگاه‌های ناوبری در فرودگاه سردار جنگل رشت را همانند فرودگاه مهرآباد و امام (ره) دانست و این امر را دلیل بر انتخاب فرودگاه سردار جنگل رشت برای راه‌اندازی باشگاه خلبانی ذکر کرد.

بهرام‌نژاد تصریح کرد: محل آموزش‌های پروازی هوانوردی معراج در فرودگاه خدمات ویژه قزوین در یک آشیانه مستقل یک هزار و ۲۵۰ متری با تمام امکانات فنی و آموزشی است.

مدیرعامل مرکز آموزش هوانوردی معراج با اشاره به آموزش‌ درس‌های زمینی در باشگاه خلبانی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک درس‌های زمینی خلبانی نیز در هر سه دوره PPL انجام می‌شود.

وی تعداد دانشجویان در هر سه مقطع آموزش خلبانی را ۳۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: بیشترین فعالیت ما در فرودگاه قزوین بوده و فرودگاه سردار جنگل رشت نخستین فرودگاه اقماری مرکز آموزش هوانوردی معراج است.

بهرام‌نژاد با بیان اینکه پسر و دختر می‌توانند در باشگاه خلبانی شرکت کنند تصریح کرد: دخترها نیز مانند پسرها می‌توانند خلبان شوند و در حال حاضر چهار استاد خلبان خانم در این مرکز فعالیت می‌کنند که از دانشجویان همین مرکز بودند.

وی شرایط ثبت نام برای خانم‌های خلبان را داشتن قد ۱/۶۵ سانتی‌متر و تناسب وزن و فیزیک بدن ذکر کرد و گفت: کسانی که عینکی هستند باید شماره عینک آنها زیر یک باشد.

بهرام‌نژاد همچنین برای ثبت نام پسرها نیز دارا بودن حداقل دیپلم متوسطه، ۱۸ سال سن، انجام خدمت سربازی و یا معافیت غیر پزشکی و تحصیلی و احراز صلاحیت پزشکی هوایی طبق استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد.

وی درباره صدور گواهینامه آموزش دوره‌های خلبانی اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت مرکز آموزش‌های پروازی هوانوردی معراج زیر نظر هواپیمایی کشوری است، گواهینامه توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر می‌شود که اعتبار بین‌المللی دارد.

بهرام‌نژاد افزود: تمام کارهای این مرکز آموزشی با نظارت دولت انجام می‌شود و ما مجری شرکت هوانوردی در گیلان هستیم.
اخبار مرتبط

نظراتجديدترين خبرها