رفتن به بالا

سایت خبری ، تحلیلی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و فرهنگی هرمزگان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
 • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 22 January
  بندر لنگه Haze
  ١٩(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢٩.٩۵(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢٩.٩۵(in)
اوقات شرعی

 • جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۱
 • کد خبر : 14303
 • بندرلنگه
 • چاپ خبر : سواحل بسیار زیبای سایه خوش در بندرلنگه +عکس

به گزارش لنگه نیوز سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه است که در جنوب کشور ایران و استان هرمزگان واقع شده است. این منطقه از سواحل بسیار زیبایی به دلیل مجاورت با خلیج فارس بر خوردار است. ساحل مهتابی یکی از زیباترین این سواحل است.پیش از انقلاب ایران در این ساحل اسکله بوده است و […]

به گزارش لنگه نیوز سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه است که در جنوب کشور ایران و استان هرمزگان واقع شده است. این منطقه از سواحل بسیار زیبایی به دلیل مجاورت با خلیج فارس بر خوردار است. ساحل مهتابی یکی از زیباترین این سواحل است.پیش از انقلاب ایران در این ساحل اسکله بوده است و افرادی در این ساحل زندگی میکردند. نخلستان های بسیار زیباییاز ان دوره بجا مانده است که به شرح زیر میباشند. در گذشته مردم این منطقه فصل گرما را در این نخلستان ها سپری میکردند و به دامداری و کشاورزی نیز مشغول بودند.

بر طبق آمارسرشماری سال۱۳۹۰دارای ۱۳۱۶ نفر جمعیت دارد که از اهل سنت و از شاخه شافعی یعنی از پیروان امام محمد ادریس شافعی هستند. زبان ایشان فارسی است و به گویش محلی تکلم می‌کنند.

این روستادارای آثار تاریخی زیادی است که قدمتی بسیار تاریخی داردازجمله: بندحسن . کاروانسرایی که محل استراحتگاه کاروانان بوده وهنوز هم هست که متأسفانه محل استراحتگاه دامها شده است.

این روستا دارای مسجد، دبستان، ۲۵ آب‌انبار، مدرسه راهنمایی، مخابرات، دفتر پست، بانک، دسترسی به اینترنت دهیاری و خانه بهداشت است و حدود ۳۰۰۰ اصله نخل دیم و ۳۵۰ من زمین زیر کشت دیمکاری دارد و در زمینهای آن جو و گندم می‌کارند.

پیشهٔ بیشتر مردم این روستا ماهی گیری، دامداری.پرورش میگو.. کشاورزی و بازرگانی است.
اخبار مرتبط

نظراتجديدترين خبرها